vesti24.mk

Tag : Кардиолози

ЗАБАВА

Кардиолозите препорачуваат: Напијте се вино, помалку стрес за вас

admin
Кардиолозите тврдат дека редовното, но умерено консумирање на црвено вино може да биде превентива против кардиоваскуларните болести, па дури и против некои видови рак. Во...
МАКЕДОНИЈА

Кардиолозите апелираат да не излегувате од дома без потреба – загадениот воздух прави големи здравствени проблеми

admin
Аерозагадувањето е многу штетно за оние кои имаат проблем со срцето. Овие денови кога тешко се дише и опасните ПМ честички се и 10 пати...