vesti24.mk

Tag : Катар

ВЕСТИ СВЕТ

Арапските земји испратија листа со барања до Катар, вклучувајќи и затворање на „Ал Џезеира“

admin
Четирите арапски држави кои воведоа санкции кон Катар поради наводна поддршка на тероризмот, ѝ испратиле на Доха 13 барања, вклучувајќи и затворање на телевизијата „Ал...
Uncategorized

Емирот на КатарТамим бин Хамид ја одби поканата на Трамп за посета на Белата Куќа

admin
Емирот на Катар Тамим бин Хамид ал Сани ја одби поканата на претседателот на САД Доналд Трамп да ја посети Белата Куќа со цел изнаоѓање решение...
Uncategorized

Порака за компромис од Катар

admin
Катар нема да се свети на соседите кои ги прекинаа односите. Пораки за компромис од некои арапски земји меѓу кои Египет, Саудиска Арабија и Обединетите...
Uncategorized

Голема напнатост во Заливот

admin
Саудиска Арабија, Египет, Обединетите Арапски Емирати и Бахреин ги прекинаа сите дипломатски односи со Катар. Наведените земји ги затворија поморските и воздушни граници со Катар....