vesti24.mk

Tag : Катица Јанева

ВЕСТИ

Катица Јанева нудела спогодба за „Рекет“, Обвинителството ја одбило

admin
Катица Јанева преку своите адвокати понудила спогодба во пресрет на подигнување на обвинението во истрагата „Рекет“, јавува Телма, повикувајќи се на извори во истрагата, но...
ВЕСТИ

Рахиќ откри каде е сместена Катица Јанева, каде Боки 13- „прв дојден, прв услужен“

admin
Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева не е сместена во хашкото одделение. Таму е сместен Бојан Јовановски затоа што прв дојде откако му беше изречен...
ВЕСТИ

Боки 13 во понеделник на распит кај Русковска, Катица Јанева ќе се соочи со неа во вторник

admin
Првоосомничениот за случајот Рекет, Бојан Јовановски, во понеделник е повикан на распит во обвинителството за гонење организиран криминал и корупција. Прв пат Боки 13 ќе...
ВЕСТИ

Тошковски: Кој гарантира дека Катица Јанева го напишала писмото кога нејзината адвокатка вели дека се наоѓа во тешка физичка и психичка состојба?

admin
Кој го верификуваше писмото и кој гарантира дека Катица Јанева писмено и лично го напишала писмото кога самата адвокатка вели дека таа е во тешка...
ВЕСТИ

Излегува ли Катица од затвор? Адвокатката на Јанева најавува барање за укинување на притворот

admin
Адвокатката на разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, најавува дека ќе поднесат  барање за укинување на мерката притвор, а за гаранција ќе биде понуден нејзиниот...
ВЕСТИ

Министерството за правда ќе прави консултации за влијанието на одлуката на Катица Јанева врз преговорите за законот за ЈО

admin
Министерството за правда ќе направи консултации какво влијание ќе има даденото полномошно од специјалната обвинителка Катица Јанева сите предмети на СЈО да бидат предадени на...
ВЕСТИ

Повторно осамнаа графити: Заев е главата на криминалниот октопод, а Катица Јанева главен чирак (ФОТО)

admin
Осамнаа графити во центарот на Скопје. Граѓаните велат дека премиерот Зоран Заев е главата на криминалниот октопод, а специјалната јавна обвинителска Катица Јанева главен чирак....
ВЕСТИ

„По приведувањето на Јанева СЈО е обезглавено“: Извештајот за притворот стигна во Советот на јавни обвинители

admin
Советот на јавни обвинители го доби извештајот на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за сите досега преземени активности во предистрагата и истрагата...
ВЕСТИ

Героски: Катица со просек 6,2 е ставена зашто таква им требаше, главната странска инвестиција во Македонија е Заев

admin
Зошто токму Катица Јанева, анонимна обвинителка од Гевгелија, со академски просек 6,2, понижување за врвните правници во државата, беше избрана да застане на чело на...
ВЕСТИ

Петровска: Не може законски да се избере ВД наместо Катица Јанева

admin
Натали Петровска од Коалиција за праведно судење, вечерва на Телма изјави дека не може да се избере вршител на должност специјален јавен обвинител на местото...
ВЕСТИ

Заев: Со Боки 13 не сум разговарал за „Рекет“, секој што се огрешил пред законот треба да одговара

admin
Секој што се огрешил од законот треба да одговара. Ова вечерва го изјави премиерот Зоран Заев по завршувањето на седницата на Централниот одбор на СДСМ. -Веруваме...
ВЕСТИ

Што зборуваше Фатиме Фетаи за Јанева во јуни, а што зборува сега?

admin
Пред само два месеци, односно во јуни годинава, обвинителката Фатиме Фетаи застана во жестока одбрана на својата шефица Катица Јанева. Таа гласно се изјасни дека...
ВЕСТИ

Јанева со полициско комбе спроведена во Шутка (ВИДЕО)

admin
Со полициско комбе специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вечерва од Кривичниот суд е спроведена во истражниот затвор во Шутка. Судот на Јанева ѝ одреди 30...