vesti24.mk

Tag : Кендал Џенер

ЖИВОТ МОДА

Познатата манекенка се појавила во потполно проѕирен фустан без градник на фестивалот во Кан

admin
Познатата манекенка Кендал Џенер се појавила на црвениот тепих на 71-от Меѓународен филмски фестивал во Кан, а нејзиниот изглед ги изненадил сите. Наместо гламур, убавицата...
ЖИВОТ

Гола до кожа: Манекенката докажа зошто е на самиот врв

Ferad Aruc
Манекенката која е дел од кланот Кардашијан/Џенер, Кендал Џенер објави навистина предизвикувачко атрактивни фотографии. На нејзиниот Инстаграм профил осамнаа фотографии каде позира “до гола кожа”....
Uncategorized

Неговите модели ги носат Ким Кардашијан, Бијонси и Кендал Џенер – Македонскиот дизајнер Тони Матичевски го освојува светскиот пазар!

admin
Тони Матичевски е еден од најпознатите модни дизајнери со македонско потекло. Во 1999 година го создава својот бренд „Матичевски“ и успева да влезе во кремот...
Uncategorized

Кендал Џенер во колоритна кампања за LA PERLA

admin
Предесенската кампања на La Perla е инспирирана од делата на познатиот американски уметник Џорџио О’Киф и Питер Макс, а во главната улога настапува Кендал Џенер....