vesti24.mk

Tag : килограми

ЗАБАВА

Метаболизмот на 20, 30 и 40 години: Како се менуваат работите кај вашето тело?

admin
Кога сте биле деца, сте лапнувале што и да ви дојде на ум без никаква грижа. Растењето, формирањето на коскената структура и постојаната потрошувачка на
ЗАБАВА

3 навики кои ве спречуваат да ги намалите килограмите

admin
На интернет можете да најдете милион содржини за тоа како можете да ги намалите килограмите. Штом ги прочитате тие совети, често мислите дека губењето на
ЗАБАВА

Со ваков појадок ќе ослабете 13 килограми

admin
Ако сакате да го намалите вишокот килограми, не го прескокнувате појадокот. Истражувањата покажуваат дека повеќето луѓе лесно можат да изгубат 13 килограми ако ја одберат
ЗАБАВА

Контролирајте го стресот, ќе ги контролирате и килограмите

admin
Стресот е психолошка и физиолошка реакција на барањата кои ни ги поставува секојдневието. Доколку истите се многу големи, а можностите за нивно реализирање мали (пример,
ЗАБАВА

Магична вода за топење маснотии: За 7 дена го отстранува вишокот килограми!

admin
Многу луѓе го имаат истиот проблем – вишок килограми во пределот на стомакот. За среќа, пронајден е рецептот што ќе ви помогне да го решите
ЗАБАВА

На 22-годишна возраст тежела неверојатни 298 килограми: Кога ќе видите како изгледа денес, ќе останете во шок (ФОТО)

admin
Амбер Рахди учествувала во емисијата „Moјот живот со 300 килограми” и во 2014-та година имала 298 килограми. Нејзиниот живот станал пекол, бидејќи била оневозможена било
ЗАБАВА

Ќе се стопите од овој напиток: Пијте го седум дена и уживајте во резултатите!

admin
Освен што ќе ослабите, ќе го зајакнете и имунитетот и ќе се ослободите од отровите во телото… Лукот е еден од најчесто користените состојки во