vesti24.mk

Tag : Киријакос Мицотакис

ВЕСТИ

Мицотакис најави вето на пристапувањето на Северна Македонија во ЕУ

admin
Водачот на најголемата опозициска партија “Нова демократија”, Киријакос Мицотакис, кој е во водство на анкетите во оваа изборна година за Република Грција, изјави дека доколку
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Киријакос Мицотакис: Нема да гласаме за ратификација на преспанскиот договор

Ferad Aruc
Претседателот на најголемата опозициска партија во Грција, „Нова демократија“, Киријакос Мицотакис го повтори партискиот став, дека нема да дадат поддршка за договорот за името во