vesti24.mk

Tag : Киро Глигоров

ВЕСТИ

Пендаровски ќе иницира воведување орден „Киро Глигоров“

admin
Кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски при денешната посета на Мултимедијалниот центар „Киро Глигоров“ во Штип најави дека ќе иницира воведување орден
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Црвенковски и Фрчкоски сакале да го тргнат Глигоров од политиката, Андов открива детали во книгата „Пред атентатот и по него“ (Видео)

Ferad Aruc
Стојане, вчера имав неочекуван состанок. Во вилата ми дојдоа Бранко Црвенковски, Тито Петковски, Благоја Ханџиски, Фрчкоски и Јане Миноски. Тие мои гости зборуваа мирно како
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Македонија слави 27 години самостојност, oтпочнаа активностите за прослава на Денот на независноста

Ferad Aruc
Со положување свежо цвеќе на вечните почивалишта на претседателите Киро Глигоров и Борис Трајковски, на градските гробишта Бутел, и на споменикот на Ослободителите на Скопје,