vesti24.mk

Tag : кичево

ЗАБАВА

Ќе се воодушевите: Срна живее како домашно милениче во Кичево (ВИДЕО)

admin
Во село Белица – Кичевско на нивната официјална страница споделија видео каде млада срна слободно оди и јаде во домот на едни домаќини и семејство.
ЦРНА ХРОНИКА

Mајка дури вчера пријавила дека ќерката и ја нема една недела

Ivana
Во полициската станица во Кичево било пријавено дека 11-годишно девојче е исчезнато. Пријавител била мајката со иницијали С.М. (30) од Кичево која на полицијата и
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Во Кичево Турските паралелки се уште не се почнати со настава!

admin
Второто полугодие во кичевската гимназија “Мирко Милески” за учениците од турска етничка припадност се уште не е започната. Тие ја бојкотираат наставата бидејќи, како што