vesti24.mk

Tag : клима

ЗАБАВА

Климата во автомобилот може сериозно да ви го загрози здравјето: Еве како правилно да ја користите

admin
Во текот на жешките, спарни денови, климата во автомобилот е спас, но треба да се биде внимателен. Многу е важно да се внимава температурата на...
ТЕХНОЛОГИЈА

Ефикасно намалете ја сметката за струја: Како климата да ви работи постојано, а да не ве чини ништо

admin
Знаеме дека клима уредите трошам многу електрична енергија, но еве на што треба да обрнете внимани за да заштедите. Честа грешка која многумина ја прават...