vesti24.mk

Tag : клиника за детски болести

МАКЕДОНИЈА

Почина дете на Клиниката за детски болести, каде цела недела го лечеле од грип

Ferad Aruc
Уште еден смртен случај на Клиниката за детски болести во Скопје. Две и пол годишно машко дете од Штип викендов починало на Детската клиника во