vesti24.mk

Tag : Книги

ЗАБАВА

Најдобрите идеи: Што да ѝ подарите на дамата за 8-ми март?

admin
Без разлика дали една жена го празнува 8-ми март или не, таа ќе биде среќна доколку партнерот ѝ приреди мало изненадување. Ова се неколку едноставни,
КУЛТУРА

Писателката Лидија Димковска гостинка на Лекторатот за македонски јазик во Будимпешта

admin
Познатата македонска поетеса и писателка Лидија Димковска, добитничка на европската награда за литература, од 11 до 13 декември пгостуваше на Лекторатот по македонски јазик при
КУЛТУРА

Конкурс на ДПМ за најдобри книжевни остварувања во 2018 година

admin
Новата книга на писателот Венко Андоновски, насловена „Припитомување на кучката“, ќе биде промовирана во Клуб-ресторан МКЦ, со почеток во 19 часот. По извонредниот успех на