vesti24.mk

Tag : кожа

ЗАБАВА

Бактеријата која живее на кожата на секој од нас станува отпорна на лекови, во овие случаи може да биде фатална

admin
Бактеријата која живее на кожата на секој од нас, мутирала против лекови и може да предизивка голем број инфекции по хируршки интервенции, предупредуваат научниците. Бактеријата
ЗАБАВА

Кралски есенски третман за вашата кожа

admin
Со првите постудени денови, нашата кожа станува посува. Постуденото време, климатизираните простории и недостатокот на сонце предизвикуваат сувост и нејзино пукање и затоа е потребно
ЗАБАВА

Ја викаат девојчето-змија, а таа многу страда: Ако излезе на сонце нејзината кожа крвари (ВИДЕО)

admin
Девојчето Ведика Гупта (13) доаѓа од Индија и поради ретко генетско пореметување присилена е да живее повлечен живот. Поради нејзината болест, кожата и крвари сeкoгаш