vesti24.mk

Tag : Кока Кола

Uncategorized

Coca-Cola ќе го лансира нивниот прв алкохолен пијалак од своето постоење досега

Ferad Aruc
Компанијата е спремна да направи профит од растечката популарност на Chu-Hi, јапонски пијалак на база на лимон кој содржи мал процент на алкохол. За почеток,...
Uncategorized АВТОМОБИЛИ

(ВИДЕО)Што ќе се случи со автомобилот ако го наполните резервоарот со Coca-Cola?

Ferad Aruc
Веројатно повеќето од вас никогаш не помислиле да го наполнат автомобилот со Coca-Cola. Но, поскапувањето на горивата доведе до чудни експериментални начини на кои луѓето...
ЖИВОТ

Уште една штета на Кока Кола

admin
Во океаните не остана место за пластичните шишиња на Кока Кола Уште една штета на Кока Кола Еден британски весник го испита влијанието на пластичните...