vesti24.mk

Tag : кокошки

ЗАБАВА

Ја исклукаа до смрт: Кокошки се здружија и убија лисица на фарма

admin
Кокошки на училишна фарма во североисточна Франција се здружија и убија млада лисица, објави Би-би-си. Лисицата сакала да се нагости со кокошки, но упаднала на