vesti24.mk

Tag : коктели

ЗАБАВА

Сингапурски барови подготвуваат специјални коктели за Трамп и Ким

admin
Додека Сингапур се подготвува за долгоочекуваниот состанок меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонс-ун, во барот Хопхедс се служи коктел „Броменс“, направен