vesti24.mk

Tag : колеги

ЗАБАВА

Не ја преминувајте границата: Овие знаци ви кажуваат дека сте станале премногу блиски со шефот

admin
Формирањето силна врска и блискост со колегите може да ви го подобри животот на работното место. Меѓутоа, кога формирате тесна врска со ваш претпоставен, односно...
ЗАБАВА

Со овие ваши особини си ги нервирате колегите на работа

admin
Испитување на мислењето спроведено меѓу 4.200 корисници на услугите за барање работа во Русија, покажува кои се најнепријатните и најиритирачки особини кај колегите со коишто...
ЗАБАВА

Дознајте какви колеги постојат на работа и научете како да се однесувате со нив

admin
На работа се среќаваме со најразлични видови на соработници и колеги, а за полесно да ги категоризирате и препознаете погледнете какви сѐ видови постојат. Откако...
ЗАБАВА

Што сѐ ги нервира вашите колеги кај вас?

admin
Испитување на мислењето спроведено месецов меѓу 4.200 корисници на услугите за барање работа во Русија, покажува кои се најнепријатните и најиритирачки особини кај колегите со...
ЗАБАВА

Имаа состанок во канцеларија додека вниманието им го одзеде с*ксот во соседната зграда- овој пар стана понеделничка мотивација (ВИДЕО)

admin
Пар кој имал секс во стан без завеси на прозорите стана вистински хит на интернет бидејќи беше снимен за време на состанок во канцеларија од...
ЗАБАВА

Истражување: Какви психопати постојат меѓу колегите

admin
Сѐ почесто слушаме за ситуации каде „психопати“ напредуваат во кариерата, а стручните лица не велат дека е тоа само ваша заблуда или параноја. Како да...
ЗАБАВА

Истражување со интересни резултати: Дознајте со кои колеги најдобро може да соработувате

admin
Неодамнешното истражување на Универзитетот во Квебек носи интересни резултати за колегијалноста на мажите и жените на работа – две жени на различни позиции во компанијата...