vesti24.mk

Tag : Колинда Грабар Китаровиќ

ЗАБАВА

Сите ја исмеваат Колинда- еве ја причината

admin
Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ дала интервју за австрискиот весник „Клајне цајтунг“ (Kleine Zeitung) и откако разговорот го пренесоа хрватските медиуми, социјалните мрежи беа преплавени
ЗАБАВА

Колинда е ѕвезда во Индија: Тие се убедени дека хрватската претседателка нема пари, па затоа сама кречи дома (ФОТО)

admin
Веројатно ни самата хрватска претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ не знае дека е многу популарна во Индија и тоа на социјалните мрежи, а сигурно и било
ЗАБАВА

Девојче ја повика Колинда на роденден: Таа доби неочекуван одговор од хрватската претседателка

admin
Клара Приморац која со семејството живее во германскиот град Есен ја повика хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ на прославата на својот роденден. Девојчето кое е
БАЛКАН ВЕСТИ

Грабар-Китаровиќ: Хрватите и Албанците, буквално, се браќа по оружје

Ferad Aruc
Хрватската претседателка Колинда Грабар-кИтаровиќ, која е во дводневна посета на Албанија, денеска од парламентарната говорница во Тирана порача дека Хрватите и Албанците „буквално се браќа
ЗАБАВА

На СП привлече внимание прегрнувајќи ги сите фудбалери, но по овој поздрав со претседателот на Словенија стана незаменлива (ФОТО)

admin
Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ одлучила да продолжи со својата мала традиција и да го прегрне за време на посетата, својот словенечки колега Борут
ЗАБАВА

Хрватска компанија удри по организаторите на СП- Откако ја оставија да накисне Колинда на Путин му испратија чадори од нивниот бренд

admin
Финалето помеѓу Франција и Хрватска на Светското првенство во Русија се уште е топ тема во сите светски медиуми. Според некој истражувања Хрватската претседателка овие
ЗАБАВА

„Хрватската претседателка го возеше автобусот со фудбалерите“- Цела Африка лудува по Колинда која стана планетарен хит на СП (ФОТО)

admin
Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ овие денови е вистинска планетарна ѕвезда, а сето тоа се должи на хрватската репрезентација која постигна голем успех на СП
ЗАБАВА

Мистеријата откриена- еве зошто Путин прв доби чадор на СП, додека Колинда и Макрон останаа накиснати на дождот (ФОТО)

admin
По победата на Франција во неделното финале на СП, речиси најголемото внимание при доделувањето на пехарот, наместо фудбалерите го привлекоа претседателите на Русија, Хрватска и