vesti24.mk

Tag : колумбо

ЗАБАВА

САД и вратија на Шпанија писмо на Колумбо вредно 900.000 евра

admin
Американските власти соопштија дека писмото му било предадено на шпанскиот амбасадор во САД, а пронајдениот примерок е украден во 2005 година во Барселона. Писмото, кое