vesti24.mk

Tag : компири

ЗАБАВА

Печени компири во пиво: Идеални за вашиот неделен ручек

admin
Вака испечените компири се идеални по своите вкус, боја, мирис… Потребно е:1,5 кг компири2 лажици сенф250 мл пиво100 мл маслиново маслосол, свежо мелен црн пипер Подготовка: – Компирите измијте
ЗАБАВА

Овие работи ги јадете секој ден, а ако претерате со нив си го уништувате здравјето

admin
Секој лек може да стане отров, доколку претерате со количината. Сè зависи од дозата. Истото важи и за здравата храна, со која ако претерате, може
ЗДРАВЈЕ

Жените во светот полудеа по оваа диета на база на јагоди, пробајте ја и вие

admin
Јагодата е идеален продукт за консумирање во пролет и лето. Вкусна е и освежувачка, а води и кон тоа да ги намалите килограмите. Јагодите брзо