vesti24.mk

Tag : контролор на летови

ЗАБАВА

Тажна приказна по земјотресот во Индонезија: Го жртвувал својот живот за да спаси авион со стотина патници и пилотот, па скокнал во смрт

admin
Индонезискиот контролор на летање Антониус  Ганаван Агунг (21) го жртвувал својот живот за безбедно полета авион полн со патници по катастрофалниот земјотрес и цунами. Кога...
ЗАБАВА

Работа од сништата: Најбескорисниот аеродром бара контролор

admin
Аеродромот на островот Света Хелена бара контролор чија задача ќе биде да контролаги контролира летовите. Оној кој ќе ја добие работата, веројатно нема многу да...