vesti24.mk

Tag : конфликт на интереси

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

САМУЕЛ ЖБОГАР ПОД ИСТРАГА ЗА КРИМИНАЛ: Правел „бомбона бизнис“ со киријата во куќата на Фатмир Бесими?!

Ferad Aruc
Владата се тресе поради низата на скандали во изминатиов период кои произлегуваат од случаи на конфликт на интереси сомнителни тендер и државни грантови. Случајот со