vesti24.mk

Tag : концентрација

ЗАБАВА

Сакате подобра концентрација? Еве со што треба да се храните

admin
Дали понекогаш се будите уморни? Дали чувствувате дека ви е тешко да се сконцентрирате повеќе од неколку минути? Иако, најлесно е да се обвинат годините,
ЗАБАВА

Научници откриваат колку кафе ни е доволно за будност и концентрација

admin
Кофеинот не секогаш го има ефектот на будност кај човекот, па така, понекогаш може да испиеме и неколку шолји една по друга. Меѓутоа, новата формула за
Uncategorized

Тестирајте ја вашата концентрација со помош на 6 прашања

admin
Порано се веруваше дека проблеми со концентрација имаат само децата, но статистиката покажува дека 8% од возрасните имаат проблем со концентрацијата, а тоа е скоро