vesti24.mk

Tag : Концерт

ЗАБАВА

Секој први јануари го следат милиони гледачи: Десет занимливости за Новогодишниот концерт во Виена

admin
Секое претпладне први јануари е резервиран за традиционалниот Новогодишен концерт на виенската филхамронија. Се изведуваат дела на Јохан Штраус, членови на неговото семејство и негови
ЗАБАВА

Скопјанец стана хит на интернет: „Ја барам девојката што ми даде влажно марамче на концертот на Чолиќ“

admin
На интернет кружи интересна порака за помош од скопјанец, кој ја бара девојката која му дала марамче за време на концертот на Здравко Чолиќ во
ВЕСТИ СВЕТ

Овој полицаец го нарекуваат свиња, а ќе ви стане јасно и по гледањето на видеото

Ferad Aruc
Една жена на концерт на популарниот рапер Дрејк во Хјустон останала во шок кога видела полицаец како фотографира задник на друга жена без нејзино знаење.
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Погледнете која светска ѕвезда ќе пее пред реферeндумот во Скопје (ФОТО)

Ferad Aruc
Светската музичка атракција коај потекнува од Косово, Дуа Липа, неофицијално, ќе има концерт во Скопје пред референдумот на 30 септември. Липа наводно доаѓа како поддршка на Македонија
Uncategorized ЗАБАВА

Карлеуша ја покажа одличната фигура – во проѕирен фустан се појави на концертот на Шерифовиќ

admin
Пејачката Марија Шерифовиќ  направи концерт во Штарк Арената, концерт кој се очекуваше долго време. Од овој спектакл беа дел многу познати личности, а не изостануваше