vesti24.mk

Tag : коса

ЗАБАВА

Ја миела косата со ракија два пати неделно: Кога ќе прочитате зошто и вие ќе го правите истото

admin
Ракијата ја поттикнува циркулацијата, а во исто време може да ви помогне и кога е убавината во прашање. Нашите баби два пати во неделата на
ЗАБАВА

Ќе ве заболи срцето од очајната порака на една мајка до крадецот: Врати ми ја само косичката на мојата мртва ќерка

admin
Кирсти Болдвин од Велика Британија се нашла на мета на крадец кој ѝ ја украл торбицата, па јавно му се обрати да ѝ врати само
ЗАБАВА

Шампон од сода бикарбона- спас за вашата коса: Рецептот е многу едноставен, а ефектот неверојатен

admin
Блогерката Сонет Лауберт имала толку лоша коса што сериозно мислела да се потстриже скрос кратко. Но, наишла на рецепт за шампон од сода бикарбона и
ЗАБАВА

Овој проблем го имаат речиси сите жени, а конечно пристигна домашниот рецепт кој ќе ви помогне

admin
Ако постои нешто што може да ја дефинира жената кога станува збор за физичкиот изглед, тогаш тоа секако е нејзината коса. Таа бара големо внимание,
ЗАБАВА

Неверојатно: Jа наследила силата од својот татко- девојче од Ерменија со коса влече автомобил од 2 тони (ВИДЕО)

admin
Карин ја наследила силата од својот татко, кој исто така можел да влече тешки предмети со своето тело. Но, нејзините соседи од ерменскиот главен град
ЗАБАВА

Сите мислеа дека нејзината коса е упропастена со дамки од фарба, но оваа фризура крие нешто досега невидено! (ВИДЕО)

admin
По бојадисувањето на косата сите мислеле дека фризерката не ја одработила работата како што треба. Но, под розовите бојадисани „дамки“ се крие вистинска уметност, а
Uncategorized

Девет најчести причини за прекумерно опаѓање на косата

admin
Губењето на косата може да биде проблем за вашиот изглед, но и индикатор дека можеби имате некој здравствен проблем. Ви прикажуваме девет причини за губење
Uncategorized

Исчистете се од првутот со помош на… јогурт!

admin
Јогуртот има природни антигабични и антибактериски својства, а помага и во стимулирање на кожата на темето и во растот на косата. Тој може да помогне