vesti24.mk

Tag : Косовска Митровица

БАЛКАН

Српски тупаници против албански пушки

Ferad Aruc
Упадот на косовската полиција во Салата ”Митровачки двор” го забележале камерите, а граѓаните со голи раце се обидувале да ги спречат. Момче во сина јакна
БАЛКАН

Тоа што се случи вчера, не смее да се повтори порача Могерини

Ferad Aruc
Шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини на средба со претседателот на Србија, Александар Вучиќ порачала дека она се случило вчера во Косовска Митровица не смее
БАЛКАН

Не стивнува бурата поради апсењето во Косово: Ме влечеа како куче, правеа селфи…

Ferad Aruc
Марко Ѓуриќ, шефот на Канцеларијата за Косово и Метохија при Владата на Србија, се обрати до јавноста еден ден подоцна откако косовската полиција го уапси
БАЛКАН

Снимен убиецот на Оливер Ивановиќ?(ВИДЕО)

Ferad Aruc
Над просториите на партијата Граѓанска иницијатива „Србија, демократија, правда“ во Косовска Митровица стојат две камери за видео надзор кои најверојатно го забележале моментот, кога е
БАЛКАН

Убиство утрово на Косовска Митровица: Ликвидиран лидерот на српската партија, блокиран северниот дел на Косово

Ferad Aruc
Лидерот на партијата „Србија, демократија, правда“, Оливер Ивановиќ, е убиен утрово на Косовска Митровица, потврдиле извори на Радио-телевизија Србија (РСТ). Ивановиќ бил застрелан со три