vesti24.mk

Tag : Кофи Анан

ВЕСТИ СВЕТ

Почина Кофи Анан, поранешниот генерален секретар на Обединетите Нации

Ferad Aruc
Кофи Анан, поранешниот генерален секретар на Обединетите Нации и добитник на Нобелова награда за мир, почина во својата 80-та година, потврдуваат од ОН. Анан, кој