vesti24.mk

Tag : кочани

ВЕСТИ

Кочанчанец ограбен рано утрово: Паднал во безсознание, кога се освестил џебовите му биле празни

admin
Утрово во Полициската станица во Кочани, З.Л. (48) од с. Спанчево, пријавил истиот ден околу 06 часот во тунелот во Трговскиот центар во Кочани му
ЦРНА ХРОНИКА

Обид за силување на жена во Кочани

Ferad Aruc
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе  кривична пријава  против 27-годишниот С.М. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“. Како