vesti24.mk

Tag : Кочо Анѓушев

ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Народна банка против Анѓушев- растот на странските инвестиции проектиран на минорни 3,2 %

admin
Народна банка не го дели ентузијазмот на Владата кога станува збор за странските инвестиции. Имено, проекциите на Народна банка се дека инвестициите ќе растат само
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Фирмата „Минка-Енерготек“ каде Мицкоски е косопственик со само 7%, конкурирала кога Мицкоски не бил советник

Ferad Aruc
Одродената и криминална власт на СДСМ е исплашена бидејќи граѓаните ги препознаа нивните антидржавни политики и секојдневно се сведоци на општиот грабеж кој го спроведува
МАКЕДОНИЈА

Тасева: Анѓушев ми се закани за објавите за „Фени“, Заев ми се извини во негово име

Ferad Aruc
Вицепремиерот за економски прашања во Владата, Кочо Анѓушев, се заканил со тужба на Слаѓана Тасева, претседателка на „Транспаренси интернешнал – Македонија“, за објавите во кои
ВЕСТИ

Анѓушев во Вашингтон: Инвеститорите од Америка се добредојдени во Македонија

admin
Инвеститорите од Америка се добредојдени да инвестираат во Македонија, а Владата ги презема сите чекори со кои гарантира стабилна и поволна бизнис клима. Ова го