vesti24.mk

Tag : крави

ЗАБАВА

За жедни крави во Швајцарија водата стигнува со хеликоптери

admin
Воени хеликоптери во Швајцарија почнаа да носат вонредни залихи вода за сточари во планински предели каде илјадници крави страдаат од жед поради недостиг од вода.
ЗАБАВА

ФОТО: Крави ги изненадија туристите на една од најскапите грчки плажи

admin
Светски позната плажа на Миконос, Кало Ливади неодамна имаше неочекувани гости кои не се заморуваа за прескапите лежалки. Стадо крави се појави на плажата на