vesti24.mk

Tag : крадец

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ЦРНА ХРОНИКА

Снимено крадење во скопски ГТЦ (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Утрово купувачка која посетила продавница за чевли во скопски ГТЦ останала брз својот новчаник и мобилен телефон откако била ограбена од непозната жена. Кражбата може
ЗАБАВА

Крадец по гаќи пропаднал низ плафон на ресторан: Се истепал со гостите и побегнал, а еве зошто не носел панталони (ВИДЕО)

admin
Полицијата во Алабама соопшти денеска дека крадец без панталони пропаднал низ плафон на ресторан, се истепал со гостите и побегнал. Шефот на полицијата во местото
ЗАБАВА

(ФОТО) Крадец се заглавил во оџак, полицијата го спасила, а никогаш нема да ви падне на памет колкава казна му се заканува

admin
Дваесет и тригодишен маж од Боливија бил уапсен поради кражба, а неговото  дело не било тешко да се открие, со оглед на тоа што после
ЗАБАВА

Дедо Мраз меѓу криминалците: Сакал да бега преку оџак, но експресно се покаја за одлуката

admin
Дваесетгодишно момче од Боливија е уапсено поради кражба, а неговото злосторство не било тешко да се открие со оглед на тоа што се заглавило во
ЗАБАВА

Камерите фатија доста необична кражба: Нема да верувате кога ќе видите што украде овој крадец (ВИДЕО)

admin
Во еден арапски град, во вечерните часови во двор на недовршена куќа влезе крадец. Тој не знаеше дека во куќата се поставени камери. Како што
ЗАБАВА

Камерите фатија доста необичен крадец: Нема да верувате што гледате (ВИДЕО)

admin
Во еден арапски град, во вечерните часови во двор на недовршена куќа влезе крадец. Тој не знаеше дека во куќата се поставени камери. Како што
ЗАБАВА

Прво се исплашија, па после се изнасмеаја: Ова најлошиот крадец во историјата? (ВИДЕО)

admin
Вооружен и маскиран човек влегол самоуверено во продавница во американскиот град Орора, решен да ја ограби. Меѓутоа… Откако влегол, го извлекол пиштолот и веднаш го
ЗАБАВА

Крадец го ограбил нејзиното дете: Оваа мајка одлучи да му се одмазди на најболниот можен начин (ВИДЕО)

admin
Мајките за своите деца би направиле се, посебно кога некој би ги повредил или направил нешто друго. За тоа е доказ оваа снимка која покажува
ЗАБАВА

Ова е најглупавиот крадец на светот: Нема да верувате кога ќе прочитате што направил

admin
Полицијата во Пенсилванија привела 17-годишник кој е апсолутен фаворит за титулата „најглупавиот криминалец во светот“. Џејсон Х. како што пренесуваат тамошните медиуми ја заслужува титулата
ЗАБАВА

(ВИДЕО) Скокаше и бегаше: Смотан крадец на Порше, сакаше да им избега на полицајците, но тие направија чудна тактика

admin
Еден локален жител на Торонто сними видео како беше сопрен крадецот што украде Порше. Полицијата направи одлична работа со тоa што го блокираше крадецот и
СВЕТ

Каков кикс: Крадец сакаше да украде мобилен телефон од теретана, но зажали како никогаш досега во животот

admin
Не е убаво да се краде, не, не! Тоа сигурно го сфати и крадецот кој очигледно е многу глуп. Тој дошол да „оперира“ во теретана