vesti24.mk

Tag : крадец

ЗАБАВА

Ова е најглупавиот крадец на светот: Нема да верувате кога ќе прочитате што направил

admin
Полицијата во Пенсилванија привела 17-годишник кој е апсолутен фаворит за титулата „најглупавиот криминалец во светот“. Џејсон Х. како што пренесуваат тамошните медиуми ја заслужува титулата...
ЗАБАВА

(ВИДЕО) Скокаше и бегаше: Смотан крадец на Порше, сакаше да им избега на полицајците, но тие направија чудна тактика

admin
Еден локален жител на Торонто сними видео како беше сопрен крадецот што украде Порше. Полицијата направи одлична работа со тоa што го блокираше крадецот и...
СВЕТ

Каков кикс: Крадец сакаше да украде мобилен телефон од теретана, но зажали како никогаш досега во животот

admin
Не е убаво да се краде, не, не! Тоа сигурно го сфати и крадецот кој очигледно е многу глуп. Тој дошол да „оперира“ во теретана...