vesti24.mk

Tag : кражба

ЗАБАВА

Ваква кражба сигурно не сте виделе: Украле багер, па со него ограбиле банкомат (ВИДЕО)

admin
Крадци во Северна Ирска дошле до неверојатна идеја за кражба на пари од банкомат. Безбедносните камери снимиле грабеж што го извршиле непознати ограбувачи, кои со
ЗАБАВА

Крадец се обиде да ограби продавница, но веднаш сфати дека тоа е фатална грешка: „Лекцијата“ од рагбистите долго ќе ја помни (ВИДЕО)

admin
Велат дека животот е прашање на избор. Погрешен избор, може скапо да не чини. Тоа на своја кожа, најдобро го почувствува овој крадец во австралискиот
ЗАБАВА

Налета на погрешна девојка, без да претпостави што го чека: Проба да ја ограби, но цел живот ќе се кае за тоа (ВИДЕО)

admin
Еден крадец во Бразил лошо ја проценил девојата на која се обидел да и го украде мобилниот телефон. Имено, тој го зграпчил телефонот од Сабрина
ЗАБАВА

Меѓу луѓето дефинитивно има монструми: Ограбени родители на дете со неизлечива болест

admin
„Внатре има лекови , кои само нему му се важни. Нема уште долго да живее“ , така несреќните родители ги молат крадците, кои ги ограбиле
ЗАБАВА

Му го украдоа автомобилот за помалку од минута и тоа без клуч: Газдата ништо не виде ниту слушна, но… (ВИДЕО)

admin
Џејсон Ланг од Манчестер мирно спиел кога крадци во рок од една минута му го украле автомобилот. Ништо не видел, ниту слушна, а кога тргнал
ВЕСТИ СВЕТ

Хрват со години крадел во Германија: Отишол да чисти тоалети, па од украдените пари си купил куќа и луксузен автомобил

Ferad Aruc
Почна судењето на хрватскиот државјанин Стјепан К., кој е обвинет дека меѓу 2013 и 2017 година противправно се стекнал со 425.000 евра работејќи како чистач
ЗАБАВА

Тројца насилници се обидоа да ограбат обложувалница, потоа дојде овој старец и тие веднаш зажалија за идејата (ВИДЕО)

admin
Тројца насилници се обидоа да ограбат спортска обложувалница, но брзо зажалија. Тие со оружје во рацете влегоа и веднаш се упатија кон касата каде стоеше
ЗАБАВА

Полицаец фатил жена во кражба: Кога ги видел нејзините деца наместо да ја уапси направил нешто неверојатно (ВИДЕО)

admin
Марк Енгравејл доживеал се и сешто на своето работно место. Имено, тој е полицаец, но еден ден се случило нешто неверојатно иако и тој ден
ЗАБАВА

Ладнокрвно го ограбија и го оставија да умре, а кога ќе ја дознаете сумата што ја земале од касата ќе ви се распука срцето од тага (ВИДЕО)

admin
Сцената која е снимена од безбедносната камера во една продавница во Вашингтон ја шокираше американската јавност поради ладнокрвноста на тројцата мажи кои го оставија продавачот
ЗАБАВА

Човек кој ограби црква, остави порака на чија создржина се зачудија сите

admin
Човек, кој упаднал во црква во едно гратче во американската сојузна држава Конектикат и украл електронска опрема во вредност од 3.000 долари, зад себе оставил порака
МАКЕДОНИЈА

Внимавајте на автомобилите!: Скопјанец во лов на незаклучени возила

Ivana
Полицијата поднесе кривична пријава против Н.К. (35) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела „одземање моторно возило“, со што тој
ЖИВОТ

(ВИДЕО) Како се крадe по маркетите – обрнете внимание на плавушата со големи гради!

Ferad Aruc
И покрај тоа што знаат дека насекаде има камери низ големите маркети едноставно некои луѓе не можат да се воздржат од крадење. Дека сеуште многу
ЖИВОТ

Обезбедувањето фатило млада мајка како краде пелени бидејќи нема пари да ги плати: Реакцијата на полицаецот ќе ве остави без зборови

Ferad Aruc
Една мајка купувала намирници при што не ѝ останале пари и за пелените за своето бебе. Обезбедувањето во Лаурел, во американската држава Мериленд, сфатило дека