vesti24.mk

Tag : крвава месечина

ЗАБАВА

Крвавата месечина беше спектакл ширум светот: Погледнете како изгледаше помрачувањето кое ќе се повтори дури за 100 години

admin
Ширум светот луѓето ноќеска се собраа за да го гледаат целосното помрачување на Месечината, најдолго во овој век. Од Ртот Добра надеж до Блискиот исток,