vesti24.mk

Tag : крвен притисок

ЗАБАВА

Кои се нормални вредности на крвен притисок според возраста и полот (ФОТО)

admin
Еден од најраспространетите здравствени проблеми е зголемениот крвен притисок. Проследен е со симптоми како лошо расположение, главоболки, несоница и други проблеми врзани со општото расположение
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Редовниот секс го намалува крвниот притисок исто како лекови

admin
Редовниот и добар секс го намалува високиот крвен притисок подеднакво ефикасно како и лекови, покажа едно најново истражување што беше презентирано на Државниот универзитет во
ЗАБАВА

Истражување: Нискиот крвен притисок му помага на менталното здравје

admin
Намалувањето на крвниот притисок повеќе отколку што обично се препорачува не само што спречува проблеми со срцето, туку и го намалува ризикот од ментално слабеење,
ЗАБАВА

Две намирници кои веднаш го симнуваат високиот крвен притисок

admin
Овие две намирници се најдобриот природен лек при проблемите со висок притисок. Цимет – Неколку истражувања потврдија дека систоличкиот (голем) и дијастоличкиот (мал) притисок кај