vesti24.mk

Tag : крвна група

ЗАБАВА

Зошто луѓето со „0“ крвна група се посебни?

admin
Лидерството, активноста, енергијата и фокусираноста се меѓу најдобрите особини кои им се препишуваат на луѓето со 0 крвна група. Тие можат да бидат силни, продуктивни,
ЗАБАВА

Дознајте какви сте во кревет според вашата крвна група

admin
Луѓето со крвна група О се прогласени за најдобри сексуални партнери. Многу од припадниците на оваа група без размислување би го скратиле нивното уживање само
ЗАБАВА

За секоја крвна група има соодветен чај кој и одговара

admin
Сигурно сте слушнале дека постои одреден диететски режим на исхрана по крвна група. Дали сте знаеле дека постојат и чаеви за секоја крвна група? Крвна
ЗАБАВА

Луѓето со оваа крвна група се поотпорни на загадувањето на воздухот

admin
Новите истражувања покажуваат дека типот на крвта може да го намали или зголеми ризикот од срцев удар како резултат на високи нивоа на загаденост на
ЗАБАВА

Крвната група ја одредува вашата личност: Интелигентни, духовити или депресивни?

admin
Уште од седумдесетите години на претходниот век, Јапонците тврдат дека крвната група има големо влијание на нашата личност. Што открива вашата крвна група за вас?
ЗАБАВА

Неколку работи кои лицата со нулта крвна група мораат да ги знаат

admin
Лицата со нулта крвна група имаат за девет проценти помал ризик од инфаркт, наведуваат експертите. Експертите од медицинскиот факултет во холандскиот Гронинген сметаат дека лекарите
ЗАБАВА

Мора да знаете која крвна група сте, прочитајте зошто е тоа многу важно

admin
Крвната група е наследна и непроменлива карактеристика на сите луѓе. Таа може да влијае на целиот ваш живот, но многу луѓе сепак не знаат која
ЗАБАВА

Исхрана според крвната група: Еве што не би требало да јадете за да ги намалите килограмите

admin
Докторот Петер Д’Адамо тврди како би требало да изгледа исхраната во зависност од крвната група. Ако пронајдете режим на исхрана која му одговара на вашето
Uncategorized

Луѓето со оваа крвна група живеат најдолго: Убедливо се најздрави!

admin
Истражувањето покажа дека не е сеедно која крвна група сме, кога станува збор за отпорност на организмот од болести. Најотпорен организам имаат лицата со крвна