vesti24.mk

Tag : крв

ЗАБАВА

Факти за крвта кои сигурно не сте ги знаеле досега, дел од нив се многу важни

admin
Сите знаеме дека крвниот систем на човечкото тело е многу комплициран и дека без неговото правилно работење телото не би можело да преживее. Сепак, остануваат
ЗАБАВА

Мора да знаете која крвна група сте, прочитајте зошто е тоа многу важно

admin
Крвната група е наследна и непроменлива карактеристика на сите луѓе. Таа може да влијае на целиот ваш живот, но многу луѓе сепак не знаат која
ЗДРАВЈЕ

10 намирници кои го зголемуваат нивото на хемоглобин во крвта

admin
Сигурно сте чуле за хемоглобин, но знаете ли која е неговата функција во организмот? Овој протеин и дава боја на црвените крвни клетки. Главна состојка