vesti24.mk

Tag : Крива Паланка

ВЕСТИ

Мицкоски: Со поддршка на Силјановска и победа на изборите ќе се отвори вратата за предвремените парламентарни избори во Македонија

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Крива Паланка. Мицкоски пред присутните истакна дека после илјадници поминати километри
ЦРНА ХРОНИКА

Гаѓал девојка со шишиња и чаши зашто не му се допаднала песната

Ferad Aruc
На новогодишната прослава во кривопаланечки локал, незадоволен гостин фрлал шишиња и чаши кон девојката која пуштала музика, извести во средата министерството за внатрешни работи. Дваесет
МАКЕДОНИЈА

Сообраќајка кај Крива Паланка, сообраќајот во прекин

admin
Целосно во прекин е сообраќајот на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка, кај местото „Просечник“ пред село Псача, поради сообраќајна незгода. Сообраќајот е во прекин од 8:15