vesti24.mk

Tag : кривичен суд

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

„Кажете дека брашното е канцерогено“, Јанакиески нарачувал инспекции во ромското маало во Струмица

Ferad Aruc
Во кривичниот суд во Скопје, продолжи пуштањето на бомбите во предметот „Титаник“ на специјалното јавно обвинителство. Во неколку од разговорите од 30 мај 2011 година,
МАКЕДОНИЈА

Снимката во случајот „Поткуп“ против Заев ќе биде пуштена во судница

Ferad Aruc
Во кривичниот суд денеска треба да сведочи бизнисменот Иван Николов Сачевалиев во предметот„Поткуп“, во кој обвинет е премиерот Зоран Заев. Исто така, во судницата ќе
МАКЕДОНИЈА

СКАНДАЛ: Дактилографка ги распределува предметите на судиите во Кривичен

Ferad Aruc
Скопскиот Кривичен суд освен што доби нов распоред на судии и големо помесѕување на места и позиции, деновиве претседателот Иван Џолев направил нов распоред и