vesti24.mk

Tag : кривичен суд

ВЕСТИ

Кривичен се огласи за притворите на Боки 13 и Зоки Кичеец- Еве ги деталите

admin
Кривичниот суд официјално соопшти дека го прифатил предлогот на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција да им се одреди притвор од 30...
ВЕСТИ

Осумте лица кои беа уапсени во петокот ќе поминат по 30 дена во притвор

admin
Кривичниот суд Скопје на денешната седница ги отфлри жалбите по изречената мерка притвор за осум лица кои беа приведени во петокот под сомнение за злоупотреба...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

„Кажете дека брашното е канцерогено“, Јанакиески нарачувал инспекции во ромското маало во Струмица

Ferad Aruc
Во кривичниот суд во Скопје, продолжи пуштањето на бомбите во предметот „Титаник“ на специјалното јавно обвинителство. Во неколку од разговорите од 30 мај 2011 година,...
МАКЕДОНИЈА

Снимката во случајот „Поткуп“ против Заев ќе биде пуштена во судница

Ferad Aruc
Во кривичниот суд денеска треба да сведочи бизнисменот Иван Николов Сачевалиев во предметот„Поткуп“, во кој обвинет е премиерот Зоран Заев. Исто така, во судницата ќе...
МАКЕДОНИЈА

СКАНДАЛ: Дактилографка ги распределува предметите на судиите во Кривичен

Ferad Aruc
Скопскиот Кривичен суд освен што доби нов распоред на судии и големо помесѕување на места и позиции, деновиве претседателот Иван Џолев направил нов распоред и...