vesti24.mk

Tag : кривична пријава

ВЕСТИ

Кривична за 24- годишен скопјанец: Извршил тешка кражба во Илинден, па претепал и ограбил таксист

admin
Секторот за внатрешни работи Скопје ќе поднесе кривична пријава против лицето Е.Б. (24) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека извршил едно кривично дело
ВЕСТИ

Oштетиле 19 граѓани: Кривична пријава за двајца вработени во администрацијата на Град Скопје

admin
Секторот за внатрешни работи Скопје- Единица за економски и компјутерски криминал, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против Ј.С.(25) од Скопје поради постоење
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Хорор во Кумано: силувал 13-годишно девојче

admin
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Б.Ф. (21) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “полов напад врз малолетник кој не наполнил