vesti24.mk

Tag : Кривична

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Кривична пријава е достсавена до ОЈО против министерот за транспорт и врски Горан Сугаревски

Ferad Aruc
Кривична пријава е достсавена до ОЈО против министерот за транспорт и врски Горан Сугаревски, директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Скопје и Гајур Кадриу
Uncategorized

Милошоски од кабинетот на Вељаноски: Ќе има кривични пријави – платформата од Тирана нема да помине

admin
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на социјалните мрежи објави фотографија од атмосферата во кабинетот на Вељаноски. Тој ги повтори и партиските позиции и најави кривични