vesti24.mk

Tag : криминал

ЗАБАВА

Научниците тврдат: Ген на криминалот не постои

admin
Грабежи, насилиство, убиства… Што го тера човекот да го крши законот и да врши тешки престапи? Дали е во прашање тешкото детство, семејното и социјалното опкружување
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Корупцијата и криминалот царуваат во државата

Ferad Aruc
Македонија е заложник на криминалниот картел кој го предводи Заев. Правната држава стана мисловна именка, а за само една година СДСМ и Заев успеаја да
СВЕТ

Само Јапонци можат исмислат вакво нешто

Ferad Aruc
Јапонска компанија прави виртуелни машки силуети за да ги заштити девојките и жените кои живеат сами. Силуетите од карате борци, бодибилдери и секојдневни момчиња бркаат