vesti24.mk

Tag : криптовалута

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук развива својa крипто-валута

admin
Социјалната мрежа „Фејсбук“ развива сопствена крипто-валута со која корисниците на месенџерот „ВатсАп“ ќе можат да извршуваат парични трансфери, пренесе Блумберг, цитирајќи информирани извори. За разлика
ЕКОНОМИЈА СВЕТ

Путин пресекол: Русија добива крипторубља, а потоа “збогум” за санкциите

Ferad Aruc
Претседателот на Русија, Владимир Путин, дал налог да се почне со изработка на крипторубљи. Путин е сигурен дека државната криптовалута ќе помогне да се заобиколат