vesti24.mk

Tag : криптовалути

ЕКОНОМИЈА СВЕТ

Новотни: Биткоинот треба да се оданочува и регулира

Ferad Aruc
Владите би требало да го регулираат и оданочуваат биткиинот, порача во средата високиот функционер на Европската централна банка (ECB), Евалд Новотни, и тврди дека оваа...