vesti24.mk

Tag : Кристијано Роналдо

ЗАБАВА

Го пипкаат неговиот полов орган за среќа, а некои отидоа и предалеку со понудите: Фановите опседнати со Кристијано Роналдо (ФОТО)

admin
Статуата на Кристијано Роналдо поставена во неговиот роден град Фунчал во 2014 година е прилично голем мамец за туристите. Многу фанови застануваат да се фотографираат...
ЗАБАВА

Роналдо стана првиот човек на светот со 150 милиони следбеници на Инстаграм

admin
Бројот на следбеници на ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо на Инстаграм достигна 150 милиони. Триесет и тригодишниот Португалец стана првиот човек кој ја надмина оваа...
ВЕСТИ СПОРТ

(Видео) Одличен агол ја доловува целата сцена на фаулот на Роналдо

Ferad Aruc
Феликс Брих по препорака на својот асистент одлучи да го исклучи Роналдо, потег кој го фрли во неверица Португалецот кој потоа предизвика вистинска драма на...
СПОРТ

(ВИДЕО) Роналдо Дебитираше за Јувентус, а првенецот го постигна после 8 минути

Ferad Aruc
Кристијано Роналдо дебитираше за Јувентус! На ПОртугалецот му беа потребни 8 минути за да го постигне својот прев погодок. Роналдо заигра во црно-белиот дрес во...
ЗАБАВА

Кој најмногу се богати и колку вреди еден пост на Инстаграм?

admin
Разбирајќи го огромниот потенција во онлајн сферата, маркетингот одамна се пресели на социјалните мрежи. Луѓето кои имаат голем број следбеници „вредат многу пари“. Но, кои...
ЗАБАВА

По Роналдо и Меси уште едно новороденче од Перу доби име по голема фудбалска ѕвезда (ФОТО)

admin
По Кристијано Роналдо и Лионел Меси, уште едно дете од Перу доби име по фудбалска ѕвезда. Овој пат станува збор за хрватскиот капитен. Токму така,...
Uncategorized ВЕСТИ СПОРТ

Бесниот Роналдо пресекол: “Јас вредам само 100 милиони? Епа тогаш…”

admin
Главна тема во светот на фудбалот во последно време е каде Роналдо ќе ја продолжи кариерата. Наводно Португалецот е незадоволен во Реал Мадрид и веќе...
ЗАБАВА

Поради Роналдо е подготвена на се: Русинка се развела од мажот и ослабела 94 килограми како би го фатила Португалецот (ФОТО+ВИДЕО)

admin
Дека жените се подготвени за љубовта да направат се зборува приказната за Марина Богомолова од Русија, која за да го освои срцето на фудбалерот Кристијано...
Uncategorized СВЕТ СПОРТ

Роналдо доби интересна трансфер понуда: Руски второлигаш го „мами“ Кристијано на уникатен начин

admin
Рускиот второлигаш Енисеј на интересен начин се обиде да го сврти вниманието на јавноста на своја страна и делумно успеа во намерата. Имено, од клубот...
Uncategorized ЗАБАВА

Семеен одмор пред финалниот натпревар: Кристијано Роналдо со девојката и малиот син ужива на Ибица Семеен одмор: Кристијано Роналдо со девојката Џорџина и малиот син ужива на Ибица

admin
Кристијано Роналдо деновиве ужива со Џорџина Родригез и малиот син на Ибица. 33-годишниот фудбалер беше фотографиран од папараците додека ја прегрнуваше својата девојка и заедно...
СПОРТ

Откриен специјалниот тренинг режим за одржување на физичка форма на Кристијано Роналдо

Ferad Aruc
Кристијано Роналдо уште еднаш ја воодушеви светската спортска јавност и покажа какви физички предиспозиции поседува и на 33-годишна возраст, изведувајќи маестрални „ножички“ за паметење на...
СПОРТ

Роналдo и Реал победија во Торино, Баерн го освои „Рамон Санчез Писхуан“

Ferad Aruc
Фудбалерите на Реал Мадрид и Баерн Минхен направија голем исчекор кон полуфиналето на Лигата на шампионите, откако вечерва како гости славеа над Јувентус, односно Севилја....
ЖИВОТ

Колку заработуваат девојките на фудбалерите само од фотографирање?

Ferad Aruc
И додека нивните избраници се натпреваруваат во тоа кој ќе постигне повеќе голови, ќе подели повеќе асистенции, или ќе создаде повеќе шанси, ќе одбрани повеќе...