vesti24.mk

Tag : Куманово

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Таткото на убиецот на малиот Алмир ечлен на СДСМ, и близок пријател на градоначалникот на Куманово!

Ferad Aruc
Четиригодишниот Алмир Алиу од Куманово пред неколку години на нечовечки начин беше убиен од страна на Бобан Илиќ, додека ова е документирано и со видеа....
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мицкоски на кафе дружба со граѓаните од Куманово (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Куманово, каде оствари средба со голем број луѓе. Тој посетата на Куманово ја искористи за...
МОДА

(ФОТО/ВИДЕО) Арбенита Исмаили од Куманово меѓу најбараните манекенки во Мајами

Ivana
Кумановката Арбенита Исмаили ги освојува модните агенти во Америка. Таа станува се попопуларна во манекенскиот свет, а во моментов е ангажирана во Мајами, Флорида. Арбенита...
МАКЕДОНИЈА

Хигиеничар го претепал директорот на основно училиште во Куманово

admin
СВР Куманово поднесе кривична пријава против 48-годишниот Е.Н. од Куманово кој бил вработен како хигиеничар во Основното Училиште “Бајрам Шабани” до април 2017 година кога...
МАКЕДОНИЈА

Сообраќајка кај Крива Паланка, сообраќајот во прекин

admin
Целосно во прекин е сообраќајот на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка, кај местото „Просечник“ пред село Псача, поради сообраќајна незгода. Сообраќајот е во прекин од 8:15...
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Хорор во Кумано: силувал 13-годишно девојче

admin
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Б.Ф. (21) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “полов напад врз малолетник кој не наполнил...