vesti24.mk

Tag : куче

ЗАБАВА

ВНИМАВАЈТЕ СО ДОМАШНИТЕ МИЛЕНИЧИЊА: Оваа жена ги изгуби рацете и нозете по бакнежот на нејзиното куче (ВИДЕО)

admin
Американката Мери Трејнер добила ретка инфекција од бактеријата „Capnocytophaga canimorsus“ и ги изгубила рацете и нозете, откако се вратила од одмор и добила бакнеж од...
ЗАБАВА

Ова видео ќе ви го направи денот поубав: Бебето си игра со сестричката, а потоа дојде кучето и направи урнебес (ВИДЕО)

admin
Постарата сестра седнала во автомобилчето, а помалечкиот брат почнал да ја вози по собата. Можеби возењето би било и’ полесно ако нивното домашно милениче не...
ЗАБАВА

Анкета: Над 80 отсто од луѓето би раскинале ако партнерот не им го сака кучето

admin
Доколку се вљубите во некого, подобро е да го засакате и неговото/нејзиното куче, оти, во спротивно, голема е веројатноста врската да не успее, посочува истражуање...
ЗАБАВА

Мајка монструм го закопала своето новороденче, потоа дојде ова куче и се случи Божјо чудо (ФОТО+ВИДЕО)

admin
Се вика Пинг Понг и го слават како херој. Станува збор за куче кое спаси живот на новороденче кое мајката, тинејџерка, го закопала на полето....
ЗАБАВА

Куче глуми дека е мртво за да не оди на ветеринар: Од неговата постапка ќе се фасцинирате (ВИДЕО)

admin
Многу луѓе не сакаат да одат на доктор. Очигледно е дека и кучињата не се многу расположени за посета на нивниот доктор, што во овој...
ЗАБАВА

Истражување кое ја реши дилемата: Дали да чувате куче или мачка?

admin
Ново истражување конечно го дава одговорот на прашањето кое со децении мачи многу домаќинства. Куче или мачка? Општа социјална анкета по прв пат вклучила низа...
ЗАБАВА

Една слика, илјада зборови: Тоа што го направи ова куче на гробот на својот газда, буди многу емоции (ФОТО)

admin
Тоа што го направи ова куче е најголем доказ за тоа каква приврзаност имаат животните кон своите газди. За жал, мажот кој го чуваше ова...
ЗАБАВА

Истражување: Мозокот на кучето реагира на говор како и мозокот на човекот

admin
Ново истражување покажа дека мозокот на кучето реагира на говор слично како на човекот, дека кучињата разбираат одредени значења, кога некој им се обраќа и...
ЗАБАВА

Очите ве лажат, ова не е поларна мечка: Ако сте љубител на кучиња, ова видео ќе ве расположи до максимум (ВИДЕО)

admin
Рејчел Лин МекГинис, сопственичка на салон за средување на кучиња, своето милениче, пудлата Бижу, ја претвори во изгледот како поларна мечка. Ова не е прв...
ЗАБАВА

Емотивно видео кое мора да го погледнете: Крава одгледала куче, по 2 години пробале да ги разделат- ова е епилогот

admin
Откако мајката на малото кутре Роки умрела набрзо по породувањето, една крава сама го одгледала сирачето. Две години живееле заедно- јаделе, си играле, спиеле еден...
ЗАБАВА

Трогателната приказна за чистата љубов меѓу кученцето и кравата (ВИДЕО)

admin
Животните, а особено кучињата, знаат да сакаат поискрено, попосветено, поневино и подлабоко од луѓето – тоа е безброј пати докажано. А оваа приказна од кинеското...
ЗАБАВА

Куче стана хит на социјалните мрежи поради преслаткиот начин на кој го пречекува сопственикот (ВИДЕО)

admin
Златен ретривер стана хит на социјалните мрежи, откако е снимен како се радува на доаѓањето на својот сопственик. На снимката која е снимена во Ричмонд,...