Tag : Ла Копа

СПОРТ

Продолжува мизеријата на Реал: „Кралевите“ елиминирани од Купот на Шпанија на сред „Бернабе“(видео)

Ferad Aruc
Фудбалерите на Леганес приредија вистинска сензација и го исфрлија Реал Мадрид од Купот на Шпанија. Малиот клуб од шпанската престолнина успеа вечерва да слави на