vesti24.mk

Tag : Ла Плата

СВЕТ

Невреме во Буенос Аирес: Има мртви, без струја останале100.000 луѓе

Ferad Aruc
Силното невреме кое во текот на викендот го зафатило главниот град на Аргентина, Буенос Аирес, однело два човечки животи, предизвикало хаос во градот и околината