vesti24.mk

Tag : леблебија

ЗАБАВА

Салата со туна и леблебии

admin
Потребно е:2 конзерви леблебии1 главица кромид1 пиперка2 конзерви туна1 чешне лук1 китка магдонос1 лажиче сецкано свежо нане3 лажици сок од лимонпрстофат изрендана кора од лимонмаслиново маслосол, бибер Подготовка:– Ситно исецкајте ги кромидот и пиперката.