vesti24.mk

Tag : леб

ЗАБАВА

Хит рецепт на интернет: Корејски леб полнет со сирење или кашкавал кој трае со денови и има вкус за паметење

admin
Во последно време на интернет нема попопуларен рецепт од ова меко печиво чие топено сирење или кашкавал се развлекува – едноставно неодоливо. Можете да го...
ЗАБАВА

Дознајте дали сте измамени: Стевете парче црн леб во вода, еве што не смее да се случи

admin
Црниот или интегралниот леб е многу популарен меѓу групата луѓе која се грижи за своето здравје и спроведува правилна исхрана. Таквиот леб  би требало  да...
ЗАБАВА

Се откажавте од белиот леб, а мислите дека ова е здраво? Многу голема грешка правите!

admin
Можеби одлучивте од исхраната да го исфрлите белиот леб, но сигурни ли сте дека со тоа му правите услуга на вашиот организам доколку продолжите да...
ЗАБАВА

Вкусен домашен леб кој ќе им успее и на најнеискусните домаќинки: Готов е за 5 минути, ќе ужива цело семејство (ВИДЕО)

admin
Ако ви се допаѓа мирисот и вкусот на домашен леб, ова е вистинскиот рецепт за вас и верувајте ни, цело семејство вкусно ќе се најаде....
ЗАБАВА

НЕ НАСЕДНУВАЈТЕ НА „ЗАГОВОРИ“: 5 прични зошто мора задолжително да јадете леб!

admin
Во последниве години, лебот е прогласен за еден од главните виновници за дебелеење, а диетите што вклучуваат елиминирање на лебот од исхраната станаа многу популарни....
ЗАБАВА

Нема да му одолеете на ова слатко задоволство: Направете си чоколаден леб каков што досега немате пробано

admin
Ваков десерт сигурно не сте пробале досега. Направете го уште утре. Потребни состојки: 180 г путер, омекнат на собна температура 180 г шеќер 3 јајца,...
ЗАБАВА

Три магични промени кои ќе му се случат на вашиот организам кога ќе престанете да јадете бел леб

admin
Лебот е за многумина омилена намирница без која не може да се замисли денот. Но, исто така оваа јаглехидратна „бомба” доаѓа во различни облици од...
ЗАБАВА

Сите полудеа по овој син леб: Еве како да го направите, има чуден изглед и одличен вкус (ВИДЕО)

admin
За овој производ и не ви треба премногу материјал. А толку е уникатен што кога ќе го направите ќе се гордеете како да сте направиле...
ЗАБАВА

Најдобриот пекар откри рецепт за совршен леб: Трикот е едноставен, но досега не сте се сетиле

admin
Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак воздупшест...